Home Home Construction Види струбцин, застосування у сферах виробництва

Види струбцин, застосування у сферах виробництва

by buma888

Струбцина – незамінне обладнання, яке широко застосовується у різних сферах.

На ринку представлені струбцини різних видів, кожен з яких знайшов застосування у певних сферах виробництва:

Гвинтові струбцини. Гарантують якісний притиск завдяки дрібному кроці різьблення рухомого гвинта. Вирізняються підвищеною крихкістю, тому використовуються переважно для роботи з дерев’яними деталями. Для фіксації металевих заготовок використовуються ковані моделі даного обладнання.

Торцеві. Складаються з литого або кованого корпусу, виконаного у формі літери З, і трьох гвинтових затискачів з шайбами, які розташовані під прямим кутом по відношенню один до одного. Цей інструмент часто використовується для обробки дерев’яних заготовок під час столярних робіт, наприклад, для приклеювання накладок на торці меблів. Він трохи незручний в експлуатації, тому що майстру доводиться одночасно притримувати налагодження, саму струбцину та затягувати гвинти.

T-подібні. Складаються з напрямного профілю, виконаного у вигляді букви Т (довжина може перевищувати 1 метр), і рухомих губок, одна з яких з’єднана з гвинтом. Використовуються для фіксації секційних заготовок. Часто застосовуються при монтажі віконних палітурок і в процесі виробництва меблів.

F-подібні. Мають низький рівень надійності, але при цьому мають широкий діапазон регулювання. Така струбцина складається з рейки та двох губок, одна з яких нерухома, а друга може переміщатися під впливом гвинта.

Кутові. Можуть бути гвинтовими чи магнітними. Перші використовують для з’єднання дерев’яних заготовок під прямим кутом. Для роботи з металевими деталями використовується магнітна струбцина.
Стрічкові. Складаються з механізму натягу та ременя. Мають вузьку спеціалізацію (використовуються столярами та бондарями).

Трубні струбцини. Складаються з трубки та двох губок, одна з яких нерухома, а друга пересувається під впливом гвинта з ручкою. Фіксація провадиться за допомогою спеціального стопора. Застосовуються для затискання великих щитів, наприклад, для виготовлення дверей або стільниць. Для максимальної надійності використовується не менше двох інструментів, які розміщуються на різних кінцях щитів.

Пружинні струбцини. Можуть керуватися однією рукою. Згодом пружина може втратити свої показники пружності, що негативно позначається на якості затиску. Крім того, цей інструмент відрізняється невеликим захопленням.

Швидко затискні автоматичні струбцини. Використовуються у професійній діяльності. Оснащені механізмом із двома ручками — тригером. При їх натисканні відбувається затягування струбцини. За допомогою такого інструменту можна забезпечити високий показник фіксації, працюючи однією рукою. При розвороті губок у напрямі майстер отримує розпірну струбцину.

Як вибрати?

При виборі струбцини насамперед рекомендується звертати увагу на такі фактори:

  • Матеріал, з якого виготовлено інструмент. Металеві моделі відрізняються тривалим терміном експлуатації. Для виготовлення ходової частини має бути використаний нержавіючий матеріал.
  • Надійність кріплення. Для цього всі елементи конструкції не повинні мати люфту.
  • Вигляд робіт. Кожен різновид струбцини має своє призначення. Якщо потрібно обробити різні заготовки, рекомендується придбати кілька інструментів відповідних видів.
  • Експлуатація та техніка безпеки

При використанні струбцин необхідно дотримуватись наступних правил:

  1. Перед експлуатацією переконайтеся у належному стані інструменту. Губки конструкції повинні бути розташовані паралельно, а затяжний механізм має бути справним.
  2. У ході робіт необхідно стежити, щоб наконечник гвинта повністю розташовувався на поверхні заготовок, що скріплюються. Краї деталей не повинні виходити за межі осі.
  3. Наконечник гвинта має вільно обертатися. Ось цієї деталі повинна розташовуватися перпендикулярно притискної поверхні струбцини. Стислі деталі повинні розміщуватися паралельно один одному.

Висновок

Струбцина – універсальний інструмент, який широко використовується в різних сферах виробництва та побуті. Існує кілька різновидів даного обладнання, кожен з яких має своє призначення. При виборі відповідної моделі рекомендується звертати увагу в першу чергу на такі показники, як матеріал, з якого вона виготовлена, а також на відповідність типу інструменту виду майбутніх робіт.

You may also like

Leave a Comment

@ Real-Apartment.com, 2018-2022.