Home Materials Як чистити мармур: поради та основні правила

Як чистити мармур: поради та основні правила

by marusia

Незважаючи на те, що мармур є стійким матеріалом, він потребує певної уваги та регулярного догляду: немає нічого складного, якщо не виконувати деякі прості та швидкі операції з очищення, які займуть зовсім небагато часу.

Тому в цій статті ми розповімо, як чистити мармур, але перед цим вважаємо за доцільне дати деякі попередні вказівки щодо регулярного догляду за мармуровими стільницями або підлогою. Насправді, завдяки кільком запобіжним заходам і періодичному догляду за мармуром ви отримаєте виріб, який завжди буде чистим, яскравим і без плям. Ось декілька, але дуже важливих порад.

– Просто мийте мармур гарячою водою з додаванням невеликої кількості нейтрального мила. Тому немає необхідності використовувати абразивні губки або агресивні миючі засоби. Головне – регулярно мити поверхню: наприклад, бажано завжди мити робочу поверхню на кухні після приготування їжі. Також важливо негайно видаляти будь-які агресивні речовини, такі як оцет, кава, лимонний сік або томат, що випадково потрапили на мармурову поверхню.

– Дуже важливо завжди витирати поверхню після намокання, оскільки залишки води, що висохли на мармуровому підвіконні або сходах, сприятимуть її помутнінню під впливом вапняку. Відмінно підійде, наприклад, замшева серветка, щоб висушити і, в той же час, добре відполірувати, видаливши всі ореоли.

Якщо на мармурі залишилися стійкі плями, оскільки фарбувальна речовина вже вбралася, можна ефективно діяти за допомогою інших натуральних продуктів, таких як харчова сода або марсельське мило. Найкращий спосіб очищення плям на мармурі в таких випадках полягає в наступному:

  1. Перш за все, протріть поверхню ганчіркою з мікрофібри, змоченою в невеликій кількості теплої води.
  2. Потім очистіть ореол за допомогою марсельського мила, знову обережно потріть серветкою з мікрофібри. Крім того, ви можете посипати пошкоджену поверхню невеликою кількістю харчової соди і провести по ній серветкою з мікрофібри круговими рухами.
  3. Після цього промийте серветку з мікрофібри теплою водою і використовуйте її для очищення поверхні від залишків мила або соди.
  4. Нарешті, як було сказано вище, не дайте поверхні висохнути самій, а добре просушіть її чистою ганчіркою. Відмінно підійде замшева тканина або чистий абсорбуючий папір.

Для прикладу, ми пояснюємо, як чистити мармурові стільниці, щоб видалити плями від води (або, краще сказати, вапняку) – дуже поширену неприємну проблему, пов’язану з надмірним вмістом кальцію у воді. Оскільки вміст представлених на ринку засобів проти вапняного нальоту є агресивним, бажано не зловживати ними і, в будь-якому випадку, завжди розбавляти ці засоби до 50% теплою водою. Якщо ви віддаєте перевагу натуральним засобам, можна зробити пасту з марсельського мила і харчової соди, натерти нею поверхню, залишити на кілька хвилин, потім змити теплою водою і добре просушити.

Іноді, також через жир, який використовується на кухні, особливо білий мармур і світлі мармури в цілому можуть з часом забарвлюватися і жовтіти: тож, як почистити старий мармур? Два елементи особливо зручні та ефективні для видалення жиру з білого мармуру і повернення йому блиску, як новому:

Картопляний крохмаль: посипте пожовклу поверхню невеликою кількістю крохмалю і залиште на кілька хвилин, щоб крохмаль повільно ввібрав жир. Добре вимийте теплою водою з невеликою кількістю нейтрального миючого засобу.

Пемза: акуратно потріть нею пошкоджену поверхню, після чого виперіть також у цьому випадку теплою водою з нейтральним миючим засобом. Ми рекомендуємо використовувати цей метод тільки на старих мармурах, оскільки це агресивна процедура, яка може навіть погіршити ситуацію, виходячи з типу плями і матеріалу, що підлягає обробці, оскільки це абразивний метод, який видаляє матеріал. Найбезпечнішою альтернативою є використання спеціально розроблених наборів делікатних абразивів.

Ці способи очищення підходять і для виробів із граніту, наприклад, гранітних плит і сходів.

Джерело: Будгран

You may also like

Leave a Comment

@ Real-Apartment.com, 2018-2022.