Home Power Supply Монтаж електричного щита в квартирі чи будинку власноруч

Монтаж електричного щита в квартирі чи будинку власноруч

by marusia

При самостійному монтажі електрощита в житловому приміщенні слід дотримуватися безпеки на кожному етапі робіт і бажано, щоб домашній майстер все ж таки мав хоча б елементарні навички проведення подібних робіт, якщо таких немає все-таки краще звернутися до фахівців електромонтажників з https://220lviv.top.

Якщо ви маєте певні навички і вирішили самі встановлювати електрошафу, то для початку потрібно скласти для себе щось на кшталт проекту або креслення. У цьому випадку враховується не кількість світильників та кондиціонерів, а кожен провід, який буде підключений до щитка, кожен з яких потрібно підписати та пронумерувати.

Запитування силових розеток, освітлення та деяких енергоємних електроприладів, таких як спліт система, електроплита, електричний котел,електрична тепла підлога та ін., повинна проводитись окремо. Для компактності деякі вузли можна об’єднати, якщо потужність передбачається помірною, наприклад, розетки у вітальні та спальні. Слаботкові системи, такі як системи охорони, пожежної сигналізації, відеоспостереження зазвичай виводять окремий бокс. Тепер чітко стає зрозумілим, якого розміру необхідний електричний щит, на скільки місць, а отже, можна купувати. Для квартири вдалий варіант – бокс, що вбудовується, який може бути як металевий, так і пластиковий, головна якість і запасні модульні місця. Оптимальними за ціною та якістю будуть турецькі електрощити фірм vi-ko , makel , gunsan

Якщо ж ви хочете щитки преміум класу, то тут виходять на перший план такі фірми як Legrand, АВВ, Schneider Electric та Російські пластикові щити TEKFOR . Потім підбираються аксесуари, це контактори, обмежувачі потужності, ПЗВ, реле різного призначення та автоматичні вимикачі тощо. Вибір цих аксесуарів повинен бути заснований на номінальній робочій силі струму, швидкості та частоти спрацьовування, а також на ціні та якості самої автоматики. З недорогої автоматики можна звернути увагу на таких виробників як КЕАЗ, IEK, EKF та преміум класу такі фірми як Legrand, АВВ, Schneider Electric.

Для кожного ланцюга потрібно розрахувати навантаження і всі характеристики окремо, щоб на найслабшому ланцюгу не стояв потужний автомат, який буде не здатний захистити проводку та обладнання, з обліку всіх перерахованих вище факторів формується технічне завдання. За технічним завданням робиться проект і збирається електрощити.. Перед монтажними роботами обов’язково підстрахуйте себе додатковим освітленням. Змонтуйте тимчасові кронштейни ще для непідключених проводів.

Тепер можна прокладати провідники і власне сам вступний кабель. Далі знімаємо заглушки на стіні протягуємо дроти у щит, підганяємо їх по довжині, і знімаємо зовнішню ізоляцію, підключається автоматика, нульові шини і заземлення. Потім приєднуються монтажні кронштейни. Підключення проводки здійснюється відповідно до складеної схеми, з наступною почерговою подачею навантаження. Не забудьте перевірити на працездатність усі ланцюги. Ну а потім якщо все пройшло без збоїв, можна ставити дверцята шафи та експлуатувати електрощитову зібрану власними руками.

You may also like

Leave a Comment

@ Real-Apartment.com, 2018-2022.